Jak powstało NanoKarrin i inne! NK w liczbach

NanoKarrin w liczbach!

Jak powstało NanoKarrin

Zrodziło się marzenie o stworzeniu dubbingu, a marzenia muszą być realizowane, więc Nanoha dorwała Karrin, która dzielnie i prężnie pomagała w jego realizacji. Kolejnym dzielnym pomocnikiem okazała się Alvea, która podrzuciła pomysł na jeden z pierwszych projektów, a grupa powstała dopiero kiedy pojawiły się pierwsze, które uwierzyły, że uda nam się coś wspólnymi siłami zrobić, należą do nich takie osoby jak: Alvea, Alexis, Dora, Grise, Inu, Karrin oraz Keira. I za to im serdecznie dziękujemy.

Piosenki
Dubbing
Teksty
Uśmiech!

Wstęp

Założę się, że tak jak ja płakałeś ze śmiechu słuchając monologów Osła ze Shreka. A wpadła Ci w ucho piosenka Króla Juliana? Zastanawiałeś się, może, czym jest dubbing? Czy sam nie chciałbyś wcielić się w jakąś postać? Co sprawia, że tak lubimy produkcje typu Shrek czy Madagaskar? Jeśli nurtują Cię tego typu pytania i szukasz na nie odpowiedzi to świetnie trafiłeś! Nasza grupa Ci ich udzieli oraz da Ci możliwość wypróbowania swoich sił!

O Naszej grupie:

NanoKarrin DubTeam to polska grupa zrzeszająca fanów-amatorów dubbingu. Zajmujemy się tworzeniem ścieżki dialogowej oraz dźwiękowej do wybranych produkcji filmowych, animowanych i innych. Oczywiście wykorzystujemy nasze umiejętności głosowe w inny sposób na przykład tworząc reklamy radiowe, tak zwane jingle, audiobooki czy visual novel. Nasza praca polega na wspólnej zabawie oraz spełnianiu się w roli aktorów głosowych, scenarzystów, dźwiękowców, tekściarzy czy krytyków. Projekty nad którymi pracujemy to po prostu serie, scenki czy filmy z anime, kreskówek, filmów, seriali, które sami chcieliśmy zdubbingować. Działamy na zasadzie od fanów dla fanów nie czerpiąc z tego żadnych korzyści materialnych, tylko czystą zabawę.

Jak do nas dołączyć?

Do naszej grupy może przyłączyć się każdy. Nie ważne czy masz 10, 15 czy 50 lat, jedyne co musisz posiadać to: zapał, chęć tworzenia czegoś z niczego oraz oczywiście mikrofon ; ) Jeśli spełniasz powyższe wymagania, możesz śmiało udać się na stronę rekrutacyjną.

Przejdź na stronę rekrutacji | Zarejestruj się na forum | Twórz dubbing razem z nami

Czym jest fandubbing? 

Fandubbing to tworzenie dubbingu, nie w studio, lecz w domach przez amatorów, głównie młodzież. Najczęściej można spotkać cover'y piosenek z anime w wersji oryginalnej bądź własnych tłumaczeń. Następne są, krótkie scenki, gdzie ścieżki dźwiękowe są tworzone na podstawie OST(Original Soundtrack - ) oraz efektów dzwiękowych znalezionych za pomocą wyszukiwarki Google. Scenariusze przeważnie przetłumaczone są z napisów, a osoby grające role nagrywają się w domu przy zwykłych mikrofonach. Znaleźć można również wiele parodii, niestety już znacznie mniej jest osób zajmujących się dubbingiem całych serii. Jednak przy tego typu produkcji najczęściej powstaje tak zwana "grupa dubbingowa" lub "grupa fandubbingowa", czyli taka jak nasza.

Poznaj nas:

Więcej o nas dowiesz się odwiedzając strony naszej ekipy czy też bank głosów : )

Szybki przegląd NanoKarrinców!

[show-team url='active' layout='pager' style='img-square,img-white-border,text-left,thumbs-left,img-above' display='photo,position,social,freehtml,smallicons,name,filter' img='200,200'] Wszystkie portrety NKowe wykonane zostały przez Arikę, Flrk, KyofuSennę i Natx.

Ciekawostki

Piewszy Dubbing

Za pierwszy film zdubbingowany na język polski powszechnie uważa się Królewnę Śnieżkę i siedmiu krasnoludków, do której dubbing stworzony został najprawdopodobniej na przełomie 1937 i 1938 roku, jednakże już na początku lat 30. zdubbingowano takie filmy jak Ulubieniec bogów, Parada Paramountu, Karkołomne zakręty czy Dwa serca biją w walca takt

Najpopularniejszy fandub

Długo najpopularniejszą piosenką była parodia piosenki Rebecca Black - Friday! Czyli piątek, piątek imprezy początek!!! Obecnie zaś Lava ze studia Pixar przygotowana przez Killa, ehe i Mirabelle.

Przeciętny czas

Stworzenie dubbingu trwa przeważnie bardzo długo od miesiąca do kilku miesięcy, a nawet czasami ponad rok. Wszystko zależy od tego jak ekipa się zgra i w jakim tempie uda się wszystko nagrać, a następnie złożyć

Usuwane dubbingi

Niestety przez prawa autorskie wiele z naszych produkcji zostało usuniętych bądź zablokowanych na YouTube, na szczęście wrzucamy nasze produkcje również na inne serwisy typu Vimeo czy Dailymotion

NanoKarrin w Liczbach

Start!
Meta

Rekruci
Różowo
11%
Dialogiści
Zaangażowani
45%
Tekściarze
Uśmiechnieci
65%
Wokaliści
Różnorodność
86%
Aktorzy
Łaknący nowych Ról
91%

Ostatnie Projekty

Zapraszamy do obejrzenia naszych najnowszych produkcji, może sprawią, że sami zdecydujecie się zostać częścią naszej grupy i tworzyć dubbing razem z nami. Co prawda wymaga to wszystko czasu oraz zaangażowania, ale dla chcącego nic trudnego!